top of page

Vizyonumuz

"OPEL SERVİS TEAM TR" grubu Türkiye genelinde Opel kullanıcılarını doğru bilgilendirmek ve gerekli hallerde üye Opel özel servislerine yönlendirmek amacıyla kurulan, OPEL MARKASINDA UZMANLIĞINI KANITLAYAN USTALARDAN oluşmuş gönüllü bir servis ağı/servis takımı projesidir. "OPEL SERVİS TEAM TR" Türkiye'nin dört bir köşesinde bulunan Opel özel servisleri ve ustalarını tavsiye, referans ve bir kısım ön inceleme safhalarından sonra bünyesine kabul eder. Seçilen servis ve ustaların Facebook grubu haricinde WHATSAPP üzerinde TEKNİK YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA sağladıkları, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir grubu da bulunmaktadır. Ayrıca ustaların bu ağın/takımın bir parçası olmaya dair devamlılığı KULLANICILARIN MEMNUNİYETLERİNE ve ŞİKAYETLERİNE bağlıdır. Bu kapsamda takıma kabul edildikten bir süre sonra kullanıcı memnuniyetini temin edemeyerek ilişiği kesilen çok sayıda servis ve usta olduğu gibi yeni arkadaşlarla takımın büyümesine yönelik çalışmalara da devam edilmektedir. Ağın/takımın ya da projenin gelişerek devam etmesi noktasında değerli Opel kullanıcılarımızın GERİ DÖNÜŞ, YORUM ve TAVSİYELERİ büyük önem arz etmektedir.

 

 

 

 

 

Opel kullanıcılarımızın destekleriyle oluşturacağımız ideal bir servis prosedür standardı ile birlikte Türkiye genelinde özgün ve kaliteli bir servis ağı oluşturmak ve birlik ve beraberlikten alacağımız güçle bu kaliteyi en uygun fiyatlarla hizmete sunmak en büyük hedefimizdir.

Misyonumuz

OPEL SERVİS TEAM TR KİMLİĞİ

OPEL SERVİS TEAM TR HANGİ HİZMETLERİ VERİYOR?

Günlük hayatımızda artık elimiz ayağımız haline dahi gelmeye başlayan otomobiller, henüz sürüş keyfini ve kolaylıklarını fazla yaşamamış ve dolayısıyla alışamamış insanlara pek gerekli bir sistem gibi gelmeyebilir. Ancak bugün arabası olan ve rahatça kullanabilen insanlar için arabasız duruma düşmek genellikle çok zorlayıcı ve adeta hayat kalitesini düşürücü bir duruma gelmiştir. Bu halde içine girerek basit bir şekilde çalıştırdığımız ve kullandığımız otomobillerin aslında kendi içinde ne kadar büyük ve karmaşık bir sistem sayesinde işleyişini sürdürdüğünü de bilmemiz gerekir. Maalesef genellikle ehliyet sınavlarında basit ezber konusu olarak önümüzden geçen otomobillin mekanik sistemi genellikle yaşadığımız herhangi bir arıza durumunda tamiratı yapan mekanik ustası tarafından anlatılan özellikler ve anlayamadığımız birçok terimlerle birlikte karşımıza tekrar çıkmaktadır. Otomobilin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi ve işlevini gerçekleştirebilmesi için sadece motor kısmında değil, fren balatalarından lastik süspansiyonuna kadar birçok mekanik oluşum bulunmaktadır. Bunların çoğunun da birbirlerine bağlı olarak görev yapması da aracın işleyiş olarak tamamen bir bütünlük içerisinde olduğunu ve bu yüzden en ufak bir parçasına dahi büyük zararlar vermeden dikkat ederek olacak bir sorun karşısında hemen müdahale edilmesini sağlamamız gerekir. Aracın hareket etmesini sağlayan temel iskelet de bu mekanik sistem içerisinde yer aldığı için genellikle bu sistemin içindeki işleyişlere aracın yürüyeni de denmektedir.

MEKANİK BAKIM

Otomobil mekanik sisteminin alt kategorilerine yani parçalarına bakacak olursak karşımıza çok yoğun bir liste ve bunlara bağlı yapılacak birçok işlem çıkar. Genel olarak belli bir sıraya bakmaksızın örneklerini sayacağımız oto mekanik parçaları ve işlemlerini verecek olursak : Porya rulman değişimi, defransiyel düzeltme ve kaynağı, muhtelif civata çıkarma, şaft kafası onarımı ve ıstavroz değişimi, aks düzeltme, aks uzatma ve kısaltma, fren sistemleri parça onarım ve yenileme, şarj dinamosu ve marş motoru mekanik parçalarının onarımı, gerektiğinde araç üzerinde modifiye, motorun yan parçalarıyla ilgili işlemler, rot işlemleri, yağ filtreleri, pompa ve filtreler, bujiler, vites kutusu ve tamiri, yakıt enjeksiyonu, subap ayarları, fren balataları işlemleri, debriyaj balata ve ayarları, kayışlar, cam-kilit işleri, vantilatör kayışı, civatalar gibi birçok örnek verebiliriz. Bu kadar geniş kapsamlı ve karmaşık mekanik arızaların çözüme kavuşması için "OPEL SERVİS TEAM TR" uzman usta ekibi size profesyonel çözümler sunar.

ARAÇ CHECK-UP

2. el araç piyasası ülkemizde fazlasıyla ilgi görmektedir. Söz konusu beğendiğiniz araç Opel ise "OPEL SERVİS TEAM TR" uzman usta ekibinden faydanmanız için yapmanız gereken tek şey sadece "OPEL SERVİS TEAM TR" ekibinin bir ferdi olmaktır. Eğer beğendiğiniz araç bulunduğunuz il sınırları içerisindeyse ilinizde bulunan servisimizle iletişime geçerek, aracı servisimizde muayene ettirip, aracınız hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Eğer beğendiğiniz araç farklı bir ilde ise, bulunduğunuz ilin ustası ile, beğendiğiniz aracın bulunduğu ildeki OPEL SERVİS TEAM ustası sıkı iletişim haline geçip araç hakkında size bilgi verirler. Böylece sizde hem zaman, hemde nakitten kazanmış olursunuz. Kısaca özetleyecek olursak Erzurum'da ikamet eden bir "OPEL SERVİS TEAM TR" üyesi İstanbul'da bir Opel marka araç beğenip almaya niyetlendiyse Erzurum'daki ustamız aracı İstanbul'daki servisimize yönlendirerek aracı muayene ettirir. Böylece söz konusu olan araç satan kişinin size beyan ettiği gibi değilse siz bulunduğunuz ilden gereksiz seyahat etmeden bilgi sahibi olmuş olursunuz. Hem nakit hem zaman kazancı sağlarsınız. 

BAKIM VE GENEL TEMİZLİK

​Aracınız ister benzinli ister dizel olsun. Bütün araç içi mekanizmalarının belirli bakım aralıkları vardır. Birbiriyle ortaklaşa çalışan bu karmaşık yapıdaki bütün parçaların kullanım ömrünü uzatmak adına temizlik yapılması gerekmektedir.  Motor & Şanzıman Yağ Değişimi, Egr Temizliği, Gaz Kelebeği Temizliği, Manifold Temizliği, Fren Balata Temizliği,Motor İç Temizliği,Motor Dış Temizliği, Katalitik Konvertör Temizliği  ve sayamayacağımız bir çok mekanik ve elektronik sistem bakımları aracınızın yakıt, performans ve parça ömrü bakımından faydalı işlemlerdir.Türkiye'nin en kapsamlı olan servis ağı olan "Opel Servis Team TR" Uzman ekibi sayesinde bakım derdinden kurtulun. Hem gözle görülür bir şekilde zaman ve nakit kazancı sağlayın. Hemde sevdiklerinizle doya doya güven içerisinde aracınızı kullanın.

YOL YARDIM

"OPEL SERVİS TEAM TR" Ailesi olarak herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda daima yanınızdayız. OPEL SERVİS TEAM TR üyesi olduğunuz sürece hiç bir zaman yalnız değilsiniz.

Araçlarda Periyodik Bakımın Önemi Nedir?

Periyodik bakım; motorlu araçların belli aralıklarla kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi işlemidir ve aracınızın performansı açısından büyük önem arz etmektedir. Araç bakımları periyodik bakım ve ağır bakım olarak ikiye ayrılır. Periyodik bakımlar aracınızın sorunsuz çalışması için filtre, yağ, vb. detaylı kontrolleri içerir. Ağır bakımlarda ise daha çok fren, balata değişimi gibi ağır işçilik gerektiren işlemler uygulanır. Aracınızdan iyi bir performans elde etmek ve güvenli bir sürüş sağlamak için aracınızın periyodik bakımını aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Bunların dışında “periyodik bakımın aracınıza sağlayacağı faydalar” ise şöyledir;

 

-Olası Riskleri Ortadan Kaldırır

-Daha Güvenli Bir Sürüş Sağlar

-Aracınızı Daha Uzun Süre Kullanabilirsiniz

-Aracınızı Satmaya Karar Verdiğinizde Değeri Düşmez

-Periyodik Bakım Sayesinde Çevreyi Koruyabilirsiniz

Aracınızın ağır bakımları ise kesinlikle ertelenmemesi gereken bakımlardır. Opel Servis Team TR uzman usta ekibi güvencesi ile bakım derdinden kurtulabilirsiniz.

ARAÇ ELEKTRONİGİ

Yeni nesil araçların genelinde çok sayıda sensör ve devir okuyucu bulunmaktadır. Bu sensörler, mekanik parçaların hareket ve pozisyonlarını sinyal veya veri yoluyla aracın beynine iletmeye yarar. Sensörler küçük parçalar olsa da araç motoru üzerindeki rolleri çok önemlidir. Örneğin eski araçlardaki ateşleme tertibatında, birbirinden farklı ve sayıca fazla olan parçalar bulunmaktaydı. Bunlar; tevzi makarası, distribütör kapağı, platin vb. parçalar idi. Yeni nesil araçlarda ise tüm bu parçalar devre dışı bırakılıp bir devir okuyucuya sığdırılmıştır. Tabi bu sensörler her kadar motor işleyişini kolaylaştırsa da oldukça hassas yapılara sahip olup sorun çıkarmaya, sensör arızaları oluşturmaya meyillidir. Opel Servis Team özel servislerimiz bu arızaları çözme konusunda gerekli donanım ve ekipmana sahiplerdir. 

bottom of page